İnsan dokusuna uyumlu olan, özel üretilen iplerin ince bir iğne yardımı ile cilt altına yerleştirilmesine dayanan bir uygulamadır. Lokal anestezi ile uygulama yapma konforu sağlar. 

Tüm vücutta kullanılır. Uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi gösterir. Estetik cerrahide bile kabul gören devrim niteliğinde bir yöntemdir  

Son yıllarda geliştirilen ve Avrupa’da sıkça kullanılan yeni bir (cilt germe) lifting yöntemidir. Bu yöntemde cilt altına özel iplikler yerleştirilmektedir. Böylece lifting etkisi elde edilmektedir. Ayrıca bu yöntemin cilt kalitesini artırdığı ve bir anlamda yenileme etkisi de gösterdiği tespit edilmiştir.  

Organik İpler;
 
– Yüzdeki kırışıklıklar  

– Yüzdeki sarkmalar  

– Alt göz kapaklarındaki kırışıklıklar  

– Ağız/dudak çevresindeki kırışıklıklar  

– Çene altındaki gıdı sarkmaları  

– Boyun bölgesindeki kırışıklıklar  

– Ciltteki sarkmaya bağlı gelişen kontür bozuklukları  

– Yüzün gençleştirilmesi ve yenilenmesi  

– Kol altları sarkmaları  

– Deforme olmuş bacak içleri  

– Deforme olmuş karın derisi tedavisinde kullanılmaktadır.  

Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona çok iyi bir alternatiftir  

Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, özel PDO (polidioksanon) iplikler uygulanır. PDO ipliklere cevap olarak cildiniz fibroblast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretimine başlar. Böylece lifting etkisi ikiye katlanmış olur.  

Cildin durumuna göre uygulanan özel iplik sayısı 30 ile 100 arasında değişir.  

Uygulama sonrası aradaki fark hemen görülebilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olur ve cildiniz giderek daha çok gerilir. Birkaç hafta sonra nihai sonuç tamamen görülebilir hale gelir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürür. Uygulama süresi yaklaşık 20 ila 30 dakikadır.  Konforlu, kolay, güvenli, zararsız ve gerektiğinde tekrarı yapılabilen bir uygulamadır.