Işık dolgusu, cilde nemini geri kazandırmak dışında, antioksidan koruma sağlayan, cilt sıkılığını arttıran hücre yenilenmesini uyaran bir uygulaması olarak tanımlanmaktadır.  

İçeriğinde bulunan ve cildimizde doğal olarak bulunan hyaluranik asit ile cildin nem kapasitesini arttırır ve nemi artan cilt ışığı daha iyi yansıttığından parlak bir görünüm elde eder. 

Işık dolgusu içerisindeki kollajenin yapısına giren aminoasit, antioksidan, vitamin ve mineraller ise, cildin dış etkenlere karşı savunmasını arttırır. 

Işık Dolgusu, birçok kişinin yıllardır mutsuz olmasına sebep olan, gözaltı morluklarına ve gözaltı torbalanmalarına çözüm getirmektedir.  

Göz altı bölgesinin hassas olması, bu bölgedeki derinin ince olması, morarmaya ve şişmeye yatkın olması, dolguyu belli etmesi nedeni ile çok başarılı sonuçlar eskiden alınmıyordu. 
 
Işık Dolgusu ile göz altı bölgesinde başarılı sonuçlar, son yıllarda alınmaktadır.  

Gözaltı ışık dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilirken, göz altı morluklarında belirgin bir azalma sağlanmaktadır. Ayrıca içeriğinde bulunun anestezik madde, uygulama esnasında kişinin daha az acı hissetmesini sağlar.  

Göz kapaklarında oluşan sarkmalar için göz kapağı estetiği, yüzün tamamında oluşan sarkmalar için ise, yüz germe ameliyatları önerilmektedir. Fakat hem kırışıklıklara erken yaşta önlem almak isteyen, hem de narkoz alma korkusu yaşayan bireyler için farklı tedavi yöntemleri sunmak mümkündür. Ağrısız, acısız; uygulama süresi yarım saati geçmeyen yöntemlerle göz altı morlukları ve göz altı torbalanmaları giderilmektedir.  

Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?  

  • Uygulama öncesinde göz altınıza anestezik uyuşturucu bir krem sürülür.  
  • 5-10 dk. beklemenin ardından uygulamaya alınırsınız.  
  • Uygulama süresi de yaklaşık olarak 10-15 dk’dır.  
  • Uygulamanın hemen sonrasında sonucu görmek mümkündür.  
  • Yedi gün sonra dolgunun etkisi tam anlamıyla görülmeye başlanacaktır.  

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.) 

Işık Dolgusu Kalıcı mıdır?

Sonuçlar kalıcı değildir. 1-1.5 yıl sonra yeniden yapılmalıdır.  

Işık Dolgusu Etkisi Kaç Aydır?

Yaklaşık 1-1,5 sene kalıcı olmaktadır.